Regeneracja Turbin.

Witamy na stronie poświęconej regeneracji turbosprężarek samochodowych. Jesteśmy niezależnym warsztatem samochodowym zajmującym się naprawami samochodów wszystkich marek. Nasze doświadczenie i bogato wyposażony warsztat pozwala nam na wykonywanie prawie każdej naprawy samochodów. Jako jeden z niewielu firm w polsce zajmujemy się profesjonalną regeneracją turbin w samochodach osobowych i dostawczych. Na miejscu dysponujemy wszelkim niezbędnym do tego sprzętem. Niestety niektóre firmy tylko zamieszczają oferty regeneracji systemów turbo-doładowania lecz wysyłają je do wyspecjalizowanych warsztatów. Dopiero dobrze wyszkolona kadra oraz odpowiednio wyposażony park maszynowy pozwala na profesjonalną naprawę uszkodzonej turbiny. Posiadamy najnowocześniejszy sprzęt firm takich jak MELETT i CIMAT jaki jest obecnie dostępny. Na miejscu dokonujemy wszelkich niezbędnych czynności.

Regeneracja Turbin samochodowych to bardzo ważne zajęcie. W dzisiejszej motoryzacji obserwuje się wzrost zainteresowania systemami doładowania powietrzem w silnikach diesela oraz benzynowych. Turbosprężarka samochodowa to bardzo wysilony element silnika ze względu na zakres temperatur w jakich pracuje i ogromne ciśnienie jakie się podczas pracy wytwarza. Dużym wyzwaniem dla konstruktorów turbin było złagodzenie tarcia poprzez smarowanie olejem ośki wirników, ze względu na prędkość obracania się wirników. Przez brak wymiany oleju lub nieregularne przeglądy turbiny się uszkadzają. Elementy wymienne to Ośka, Wirniki, pierścienie i uszczelki.

Proces regeneracji:
1. Turbinę wyjętą z samochodu najpierw rozkręcamy na czynniki pierwsze.
2. Wszystkie elementy myjemy za pomocą ultradźwiękowej myjki.
3. Czyste elementy oglądamy w celu zdiagnozowania uszkodzenia. Wytarcie bądź uszczerbek na którymś z elementów.
4. Elementy nie wymienne piaskujemy z pozostałego nagaru i brudu w piaskarce o grubym ziarnie
5. Elementy nie wymieniane piaskujemy w piaskarce o bardzo drobnym ziarnie. Ten proces to szkliwienie nadaje oryginalny kolor stali identyczny z nową turbiną.
6. Ośkę najpierw wyważa się na wyważarce małych obrotów. Ok. 50 tys obr/min.
7. Później ośkę razem z wirnikiem na tej samej wyważarce. Ok. 50 tys obr/min.
8. Później ośkę i wirniki razem z smarownicą wyważa się na wyważarce wysokoobrotowej. Do 250 tys obr/min.
9. Po sprawdzeniu wszystkich parametrów turbosprężarki odsyłamy do klienta.

Należy jeszcze dodać że na każdą zregenerowaną turbinę dajemy roczną pisemną gwarancjię bez limitu kilometrów w formie pisemnej. do tego dołączamy wydruk z procesu wyważania wirników.

Współpraca z warsztatami.

Drodzy właściciele warsztatów. Zachęcamy was do współpracy przy naprawie turbin samochodowych. Naszym największym atutem to szybkość. Jesteśmy w stanie zregenerować turbinę w 24h ze względu na bardzo szybką dostawę części zamiennych do turbin. Firma MELLET zobowiązała się do dostarczenia takich części do jednego dnia roboczego czyli następnego dnia rano. Dzięki temu turbina, którą odbieramy pierwszego dnia np. koło 13 w dzień następnego dnie o tej samej godzinie jest odsyłana spowrotem bądź odwożona do klienta. Firma Best ACM zobowiązuje się do 50km od naszego warsztatu przyjechać odebrać i odwieźć turbinę po regeneracji.

Czy zdażają się przypadki że warsztat trzyma turbinę za długo? Czy czekają Państwo kilka dni na usługę? U nas Państwo tego unikniecie.

Aktualnie sprzedawane turbiny.

 • Turbina VW, Audi, Skoda. 1.9 TDI 110KM/115KM. Turbina nr. gt1749v
  Nr turbiny: GT1749V
  Modele samochodu: VW POLO, VW GOLF IV, VW BEETLE, SKODA OCTAVIA, SKODA FABIA, AUDI A3
  Model silnika: 1.9 TDI 110 / 115 KM
  Aukcja na Allegro.


 • Turbina Opel/Vouxhall Vectra Astra Zafira 2.0 DTL/DTITurbina nr gt15
  Nr turbiny: GT15
  Modele samochodów: OPEL VECTRA, OPEL ASTRA, OPEL ZAFIRA
  Model silnika: 2.0 DTL/DTI
  Aukcja na Allegro. • Turbina Mercedes V Classe Vito Viano 2.3 TDITurbina nr A601
  Nr turbiny: A601
  Modele samochodów: Mercedes Vito 110, Mercedes Viano
  Model silnika: 2.3 TDI
  Aukcja na Allegro.